Forum Gimnazjum nr 3 w Cieszynie Strona Główna

Rejestracja

Forum Gimnazjum nr 3 w Cieszynie Strona Główna FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Czy gry uczą?

Skąd: Cieszyn ofc ;)

PostWysłany: Czw 22:09, 01 Lut 2007    Temat postu: Czy gry uczą?

Wiele osób spęza całe dnie przy komputerze, w tym także przy grach. Czy jest to całkowicie zmarnowany czas? Prosze o wypowiedzi osób, które siedzą w temacie, a także te, które widzą wyniki ciągłego siedzenia przy kompie u innych. Wink

Ja osobiście grając w World of Warcraft trochę poduczylem się angielskiego. Czasami na lekcji nikt nie wie, co dany wyraz oznacza, a ja po prostu znam go z gry. Wink
Jednak myśle, że granie na komputerze to czas w znacznym stopniu stracony - w tym czasie można by robić wiele ciekawych i pożyteczniejszych rzeczy. Gra to dobry odpoczynek, przy którym czasem można się czegoś douczyć, a nie sposób na spędzanie całego wolnego czasu lub sposób na życie.

Czarna

Dołączył: 29 Sty 2007

Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Sob 11:09, 03 Lut 2007    Temat postu:

Ja kiedy grałam w Tibie troche się poduczyłam bo gadałam z jakimiś ludźmi Smile) (ale mi sie już znudziło) Very Happy

Skąd: Cieszyn ofc ;)

PostWysłany: Pią 1:26, 23 Mar 2007    Temat postu:

No tak, gry online na pewno ucza kontaktów z ludzmi - ja w WoW'ie kiedyś dogadałem się ze Szwedem i Holendrem, jak tylko byliśmy jednocześnie online, to sobie pomagaliśmy. W grze uczy się współpracy, bo często samemu nie da sie czegos osiagnać lub jest bardzo trudno. Tak samo w OGame - teraz nawet istnieja ACS, czyli loty grupowe - zezwalasz komuś na dołączenie do twojej floty i można nawet w 5 osób kogos atakować. Very Happy Współpraca musi byc idealna, bo czasami trzeba kogoś dopaść z dokładnością do kilku sekund. Wink
Tak więc gry ułatwiaja kontakt, w tym także ucza jezyków obcych i pospolitych skrótów. Ktoś jeszcze coś doda? Question

Tisia

Dołączył: 06 Mar 2008

PostWysłany: Śro 19:27, 12 Mar 2008    Temat postu:

Uczą jakieś do dzieci.... A tak to nie gram tylko siedzę na necie xPp

Skąd: Cieszyn ofc ;)

PostWysłany: Czw 23:16, 13 Mar 2008    Temat postu:

Powiem tak - dalej gram w World of Warcraft i dalej widzę tego efekty - lepszy angielski, mniej czasu na naukę do szkoły. ^^ Ta gra bardzo pomaga mi w języku angielskim, inaczej się w niej nie dogadam (chyba, że z bratem xD ) ani nie zrozumiem, co mam zrobić lub co jak działa (chyba, że też brata zapytam, czego staram się nie robić).

Ale dobrze, nie siedźcie przy komputerach tylko co wasz stary admin bo wyjdziecie na to co on (nie pytajcie o szczegóły, uwierzcie mi na słowo ^^).

wilq

Dołączył: 28 Kwi 2008

Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Pon 23:15, 28 Kwi 2008    Temat postu:

gry online, a szczegolnie MMORPG typu WoW ultimy itp zdecydowanie ograniczaja zdolnosc do funkcjonowania w spolecznosci Smile dzieciaki wola zabijac stworki, zabijac levele i wirtualna kase, zamiast wyjsc gdzies ze znajomymi na piwo (starsze dzieciaki), uprawiac sport itp... Znam kilka takich odcietych przypadkow i jest to takie samo uzaleznienie jak drugi czy alk.

Ciezko jednoznacznie okreslic funkcje edukacyjna gier. Z pewnoscia poprawiaja znajomosc jezyka angielskiego, ale lepiej jest czytac artykuly w internecie po ang, niz grac (dialogi i krotkie teksty nie wystarcza). Gry takie jak szachy, warcaby, go ucza logicznego myslenia, wyobrazni.

Pozostale gry najwyzej moga wplywac na synchronizacje polkul mozgowych co moze skutkowac lepsza koordynacja ruchowa, laczeniem myslenia analitycznego i tworczego, ale to dalekoidace wnioski Smile

Granie jest rozrywka i lepiej sie nie doszukiwac glebszych korzysci, tylko czasem sobie w cos pograc i nie zapominac o realu.

Post został pochwalony 1 raz
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gimnazjum nr 3 w Cieszynie Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: